FUAR / MAKTEK AVRASYA FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI…

 

MAKTEK AVRASYA FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI… / 02.10.2012

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından TİAD Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destekleri ile, 2- 7 Ekim 2012 tarihleri arasında TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ Büyükçekmece-İstanbul da düzenlenecek olan, MAKTEK Avrasya 2012 Fuarı için geri sayım başladı.

“Sektörün Avrasya Bölgesindeki En Büyük Buluşması” olarak nitelendirilen MAKTEK Avrasya Takım Tezgahları, Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, Kalite Kontrol ve Test Cihazları Fuarı ile ilgili olarak hedefimiz yerli ve yabancı platformlarda bilinirliği yüksek, etkili ve uluslararası bir fuara ev sahipliği yaparak Türkiye’nin makine sektörünün gücünü ve geleceğini yansıtan bir fuar gerçekleştirmektir. 2023 yılının 500 milyar Dolar’lık ihracat hedefine ulaşılmasında lokomotif sektör konumunda olan, ülkemiz ekonomisinde stratejik bir öneme sahip “Takım Tezgahları” sektörünün dünyaya duyurulmasına ve tanıtılmasına yönelik hazırlanan bu büyük organizasyona ev sahipliği yapacak olmak bizim için memnuniyet vericidir.

2012 yılı itibariyle 2 yılda 1 düzenlenecek olan MAKTEK Avrasya Fuarında ilgililer CNC ve Universal Talaşlı İmalat Makineleri, Sac İşleme Makineleri, Kesici ve Tutucu Takımlar, CAD/CAM Teknolojileri, Ölçü Aletleri, Kalite Kontrol Cihaz ve Ekipmanları, Kaynak Kesme Ekipmanları, Kaynak Makineleri ve Yedek Parça, Isıl İşlem Donanımları, Taşıma Sistemleri, Yağlama ve Soğutma Sistemleri, Kamu Kurumları ve Üniversiteler, İlgili Meslek Kuruluşları, Finans Kuruluşları ve Sektörel yayınların güçlerini bir arada sergileyecekleri tüm gelişme ve yenilikleri bir arada görme fırsatını yakalayacaktır.

Uzmanlık alanlarına göre ayrılmış 12 salonda ülkemiz ve dünyanın önde gelen lider firma ve firma temsilcilerinin katılımı ile hazırlanan Nisan 2012 itibariyle 1000 Firma ve Firma temsilciliğinin katılımı kesinlik kazanan Fuarda, yurt dışından İtalya, İspanya, Tayvan, Kore, Çin, Hindistan, İngiltere, Hırvatistan, Japonya ve Almanya’dan katılımcılar bu güç gösterisinde, sektör liderleri ile birlikte aynı çatı altında buluşacaklardır.

TÜYAP’ın Halep, Sofya, Tahran, Moskova, Tiflis ve Üsküp’te faaliyet gösteren 6 yurt dışı ofisi, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Çin, Tayvan, Hindistan ve Kore’de bulunan 20’nin üzerinde yurtdışı temsilcilik ağı ile birlikte katılımcı ve ziyaretçiye yönelik doğrudan yürüttüğümüz tanıtım ve pazarlama çalışmalarının temelinde Türkiye’nin 1-3 saatlik uçuş mesafesinde yaklaşık 60 ülkeyi kapsayan ve 1.5 milyar nüfusu içine alan geniş bir coğrafyanın merkezinde yer aldığı gerçeği ile hareket edilmektedir.

Kapsamlı tanıtım ve pazarlama çalışmaları çerçevesinde, yurtdışı katılım ve ziyaretçiye yönelik İstanbul’da yerleşik 30’un üzerinde yabancı misyon ve temsilciliğin desteğinden güç alınarak yürütülen çalışmaların neticesinde hedefimiz 60 ülkeden 40 binin üzerinde nitelikli ziyaretçiyi Fuarımızda ağırlamak ve sektörün gücünün sergileneceği eşsiz bir platform yaratmak olacaktır. Yurt içinden ve yurt dışından yoğun alım heyetlerinin “Fuar Özel Ziyaretçi Programı” kapsamında ağırlanacağı, MAKTEK Avrasya 2012 Fuarı kaçırılmayacak bir etkinlik ve ihtisas fuarı olma özelliğini taşıyor.

Fuar esnasında ülkemizin önde gelen Üniversitelerinin önderliği ve sanayimizin işbirliği çerçevesinde yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesi amacı ile gelinen son nokta ve bilimsel vizyonların paylaşılacağı etkinliklerde üretimin her safhasındaki çalışanların ilgiyle takip edeceği bilgilendirici ve sektöre ışık tutacak konular ele alınacaktır.

Bu büyük pazarlama platformu ile ilgili ayrıntılı bilgileri www.maktekfuari.com adresinden edinebilir, Fuar ile ilgili tüm sorularınız için maktekeurasia@tuyap.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

On-line davetiye için alttaki linki tıklayabilirsiniz.

On-line Davetiye

 
 

Fuar Fotoğrafları

 
MAKTEK AVRASYA FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI…